Prečo používať esen. oleje

"Používanie esenciálnych olejov na kožu, ich vdýchnutí a vnútorné užívanie zvyšuje pH tela a pomáha udržiavať správnu pH rovnováhu. To tiež zvyšuje duchovné pH a pomáha navýšiť a udržiavať náš pokoj, mier, radostnú myseľ a milujúce srdce."

Ľudstvo ich používa tisíce rokov. Boli súčasťou liečebných tradícií prakticky všetkých kultúr. Od nepamäti sú súčasťou čínskej medicíny, indickej ajurvédy, používali ich šamani v Afrike i Amerike, sú súčasťou európskej kultúry. Používali ich tí najväčší lekári našich dejín. Ľudia si vyskúšali, že esenciálne oleje sú darom prírody a pomáhajú na mnohých úrovniach.

Je vedecky potvrdené, že esenciálne oleje pôsobia priamo na vírusy, baktérie.

Mnohé esenciálne oleje, ako napríklad Mäta, Aníz, Rasca, Fenikel a iné, dokážu podporiť trávenie a harmonizovať naše čreva, kde sa nachádza 70 - 80% nášho imunitného systému.

Mnohé esenciálne oleje majú afrodiziakálne účinky a pomáhajú nám prehĺbiť naše pocitové vnímanie a emocionálnu citlivosť. Uvoľňujú predstavivosť a inšpiráciu.

  • Esenciálne oleje dokážu podporiť nastolenie rovnováhy nášho hormonálneho systému.

 

  • Ťažko pracujúci a športovci môžu využiť esenciálne oleje v oblasti podpory výkonu, pri uvoľnení, masážach a relaxácii, pri úrazoch i rekonvalescencii.
Pár kvapiek esenciálneho oleja môže nahradiť aviváž pri praní (ktorá je často plná chémia).
Kvapka mäty, alebo klinčekov na kefku môže byť pre mnohých tou najlepšou zubnou pastou na svete. Pre niektorých ale bude lepšie túto kvapku nariediť v lyžičke rastlinného oleja.

  • Ak použijeme esenciálne oleje v kvalitnom Ultrasonickom difuzéri, tak ich používame jemne a súčasne zvlhčujeme a ionizujú vzduch.

  • Stačí pridať 3 – 5 kvapiek vybraných esenciálnych olejov do max. 300 ml vody a vaša miestnosť sa razom stane príjemne voňavou oázou. Studená vonná hmlovina pomôže znížiť pohyb poletujúcich prachových mikročastíc a posilní váš pocit čistoty okolitého priestoru.

 

 

Každý môže využiť silu esenciu pri očiste svojho domova. Podobne aj vo firmách, inštitúciách a nemocniciach. Stačí pár kvapiek do vody pri upratovaní, alebo do vysávača.

 

Zlý spánok rieši dnes milióny ľudí chemickou cestou. Mnohým by ale mohli pomôcť esenciálne oleje a to bez vedľajších účinkov. Trebárs levanduľa, kadidlo, medovka, alebo napríklad valeriána.

Môžu nám pomôcť podporiť svoje zdravie a silu, sebadôveru a výkonnosť, inteligenciu, vôľu i intuíciu. Prebudiť skrytý potenciál, kreativitu i radosť z tvorby, zdieľania a zo života samého. Môžu nám pomôcť prekonať strach a prekročiť obmedzenia vlastného ega, nechať pochopiť viac seba samého, naplniť svoj osud a žiť inšpirovaný život. Čo viac si priať?